понеделник, 18 януари 2016 г.

Усложнения след ваксини - медицински доклади.

ТЕЖКО УСЛОЖНЕНИЕ СЛЕД БЦЖ ВАКСИНА - BCG остеомиелит.

BCG остеомиелит- развива се след BCG ваксинация. Не се случва често, но е най-тежкото усложнение. Най-голям брой доказани случаи на BCG остеомиелит са описан в Швеция и Финландия, което е свързано с продължаващата(към 2006г.) в тези страни, ваксинация срещу туберкулоза в неонаталния период, за който са характерни нестабилни и преходни форми на имунната защита, както и най-силна податливостта към инфекциозни и възпалителни заболявания. Цитираната честотата BCG остеомиелит е около 1: 80000-1: 100000,но се смята , че истинската честота на това усложнение на BCG е 4 пъти по-висока от наличната информация, поради трудността за идентифициране на истинската причинител (Mycobacterium bovis). Понастоящем има тенденция за увеличаване на честотата на BCG остеомиелит, което се дължи, от една страна на подобряването на качеството на диагноза, а от друга - на особеностите на имунитета на ваксинираните деца. В повечето случаи заболелите деца нямат изразена промяна във видимото здравословно състояние. Често разболяването от BCG остеомиелит е предхождано от инфекциозно заболяване ,което понижава устойчивостта на организма като цяло.В болшинството от случаи възпалителният процес се локализира по костите на краката (дълги кости ) както при стандартен остеомиелит.
Симптомите на заболяването се проявяват от 3 месеца до 5 години !!! (средно след една година) след ваксинация с БЦЖ ваксина. Общото състояние на детето не се променя , възможно е леко повишаване на телесната температура , но това не е задължително. Клиничните признаци на БЦЖ остеомиелит се характеризират с бавно и постепенно начало.
Понякога е възможно да се установи патологична фрактура при рентген. При поражение на гръдните кости или гръдните прешлени в медиастума може да се локализира обемно образувание имитиращо медиастинален тумор . Чрез скенер и ЯМР също трудно може да бъде поставена диагнозата. Най –добрия метод за диагностициране за момента се счита , че е молекулярен ДНК анализ . Бактериологичният анализ е ефективен за поставяне на диагноза едва в 50 % от случаите . Много трудно се различава щама от БЦЖ ваксина и стандартния ,който не е от ваксина.
При хистологичен анализ на БЦЖ остеомиелит измененията са доста сходни с некротичните огнища инициирани от нарастване на микробактерии от човешки тип .При БЦЖ остеомиелит се разкрива грануломатозен процес.Хистологичният анализ е изключително бавен и сложен ,което затруднява навременна лекарска помощ и адекватно лечение.
Ефективното лечение на БЦЖ остеомиелит се нуждае от ранна и точна диагностика и изисква различен протокол за медикаментозното лечение. Необходимо е да се вземат под внимание няколко момента ,които затрудняват поставянето на диагнозата :
1. БЦЖ-остеомиелит не отнася към често срещаните заболявания
2. От момента на ваксинира до момента на проявление симптомите на заболяването минава дълъг период от време (средно една година ) , което затруднява установяването на връзка с БЦЖ ваксина.
3. Бавно и постепенно развитие на БЦЖ остеомиелита при добро общо състояние и липса на повишена телесна температура на детето , което от своя страна води до забавяне на консултация с лекар. (Липсва симптоматика ).
4. Ниска информативност на лабораторните изследвания (СУЕ , Ц – реактивен протеин и др.)
5. Честа липса на костни изменения при рентгенография.

В заключение следва да се отбележи ,че е нужна щателна преценка и подбор на децата ,които да бъдат инжектирани с БЦЖ ваксина.

Автор : 

Ю.К. Абаев 2006 г. " Медицинские новости "


Източник : http://www.mednovosti.by/journal.aspx?article=695

Превод и подбор : Десислава Георгиева- Иванова
"ЛЕК ЗА НАС - ЗДРАВЕ ОТ ПРИРОДАТА "
lekzanas.blogspot.com@gmail.com

Снимка : www.modenita.bg


======================================================================

ФОРМУЛЯР ЗА СЪОБЩАВАНЕ НА НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ ОТ НЕМЕДИЦИНСКИ ЛИЦА   -  ИАЛ  

=======================================================================

Епилептичен статус след ваксина за Хепатит В. (December 05, 2007 )
Развит е епилептичен пристъп след трети прием на ваксина против Хепатит В . 12-годишно момиче получава епилептичен гърч (припадък ) последван от загуба на съзнание, и в крайна сметка умира три дни след третата си си доза хепатит B (HB) ваксинация. Аутопсията показва, мозъчен оток и други тежки усложнения. Става ясно,че има основание в бъдеще време да се мисли и наблюдава за връзка между трети прием на ваксина против Хепатит Б и случая на конвулсии и внезапната смърт на пациента. Ние предлагаме, че в някои случаи ваксинацията може да бъде фактор за задействане автоимунни и неврологични смущения в генетично предразположени индивиди и лекарите трябва да са наясно с това възможна връзка."  http://www.ejinme.com/article/S0953-6205%2807%2900294-4/abstract?cc=y%3D
(Автоимунна епилепсия - заболяване ,при което има рязко покачвана на броя на антителата в организма ,които атакуват мозъка и други органи от човешкото тяло . Автоимунно заболяване с неизяснен произход .)



Превод и подбор : Десислава Георгиева- Иванова
"ЛЕК ЗА НАС - ЗДРАВЕ ОТ ПРИРОДАТА "
lekzanas.blogspot.com@gmail.com

Снимка : www.mamatatkoiaz.bg


Няма коментари:

Публикуване на коментар

Нашата страница във Фейсбук

УНИЩОЖЕНИЕ НА ТУМОР -СХЕМА

УНИЩОЖЕНИЕ НА ТУМОР -СХЕМА
УНИЩОЖЕНИЕ НА ТУМОР -СХЕМА