http://spirittours.eu/
Нашата пълна концепция за здравето, включва грижа не само за физическото тяло, но и за менталното, емоционалното и духовното. Без да се погрижим за себе си на всички нива трудно ще постигнем пълноценно здраве.
Здравословните проблеми се пораждат първо на духовно ниво и могат да бъдат предизвикани от различни фактори, например, карма или преживявания от предишни животи. Да се установи причината за една болест, възникнала благодарение на карма, става все по-лесно в днешно време. Един от основните методи в хипнотерапията е регресията, с помощта на която човек може да си припомни различни изживявания от този и от минали животи, свързани с неговия здравословен проблем. Въпреки това, най-сигурният и добър метод за връщане в миналото си остава медитацията, макар и след дългогодишна практика. Преди да опитваме да си спомним минали преживявания, е необходимо да изчистим всички ментални модели и нагласи, с помощта на които нашият Ум би изменил възприятието на съответния спомен, а също така и да изчистим натрупаните емоционални остатъци от изживяното, които в древното познание се наричат „самскари“. Това може да стане единствено чрез ежедневна медитация и съответните практики, описани подробно в някои книги и публикациии. Повече за структурата на мирозданието и образуването на самскарите може да се прочете в книгата на Румен Чорбаджийски „ТИ СИ ТОВА“, налична и в свободната мрежа. В нея той е описал възгледите на различните духовни учения относно устройството на света и човека, но проверени единствено чрез личната му опитност в състояние на дълбока медитация.
Ние ежедневно изграждаме нашия живот, както и здравословното си състояние, с помощта на силата на Ума. Затова често заболяванията се предизвикват от определени ментални модели и нагласи, а също и мислите, които преобладават в ежедневието ни. Например, ако често използваме израза, гласно или наум, „наду ми се главата“ или „не искам да го виждам“, съответно ще имаме проблем с постоянно главоболие или при втория случай – със зрението.
На следващо ниво стоят емоциите, които вече пряко въздействат върху конкретни органи и системи, свързани със съответното чувство. Редица учени, холистични лекари и психолози разглеждат в своите трудове свързаността между мислите, емоциите и физическото им отражение. Най-популярни сред тях за американката Луиз Хей, както и нейната ученичка канадката Лиз Бурбо. В последните години, изключително голяма дълбочина в изучаването на материята постига руският лекар, хомеопат и психотерапевт Евгений Синелников. Ние ви препоръчваме да намерите и прочетете техните книги. В „Излекувай тялото си“ Луиз Хей публикува таблица с най-често срещаните заболявания, съответните погрешни мисловни модели, от една страна и от друга – правилния модел на мислене под формата на мантра, която можем да повтаряме по време на медитация или когато си почиваме. По-късно Лиз Бурбо издава нейната енциклопедия „Твоето тяло казва: Обичай се!“, в която разглежда подробно емоционалните и металните причини за болестите, като в края на книгата си публикува разработен от нея въпросник, с помощта на който всеки може открие лично за себе си кои събития, преживявания или отношения с определен човек, стоят в основата на проблемите му. С помощта на системата на прошката, публикувана пак в същата книга, Лиз Бурбо показва как да намерим изхода от ситуацията. Книгата на Евгени Синелников се казва „Възлюби своята болест“ и с нейна помощ читателят може да разбере природата на заболяването си и с помощта на любовта и други методи, предложени от автора да се освободи от нея.
Решаването на проблема може да започне на духовно, емоционално и ментално ниво, но едва ли можем да постигнем пълен успех, без да положим съответните грижи и за физическото си тяло. Всички мисли и емоции, причинили здравословните ни проблеми, с времето са станали причина за натрупване на токсични вещества, загнездване на паразити и неправилно изградени тъкани в органите, с които са свързани. Натрупаната с годините шлака се наслоява най-вече в червата и органите отговарящи за изчистването на кръвта и отделителната система. А това са основно: черва, черен дроб и бъбреци. Затова ние ви предлагаме, преди да насочите вниманието си към фината материя, да предприемете действия за изчистване на физическото си тяло. Вече освободени от нежеланите „гости“ във вашия организъм, вие ще можете да съхраните енергията си и да я използвате в желаната от вас посока, за по-добра концентрация и достигане на по-дълбоки нива на медитация.
Дори и да се храним здравословно, токсини можем да натрупаме в тялото си от различни източници като например замърсената околна среда, непречистената и неструктурирана вода, различни напитки, стресирания и напрегнат начин на живот, прекалено силните емоции, лекарствата, кафето, алкохола, цигарите, солариумите и дори в процеса на окисление, който се случва в нас ежедневно под въздействие на въздуха.
Предлагаме ви една схема, която изобразява как работят нашите органи, когато не са пречистени и какво се случва с токсините в този случай. В долната половина на схемата е показано как работи пречистеният и здрав човешки организъм. (виж схемата по-горе)
Когато токсините попаднат в не-здравите черва, с натрупана шлака, паразити, гъбички и друга вредна микрофлора, където липсват полезни бактерии, отговарящи за тяхното елиминиране, тогава те преминават заедно с хранителните вещества в черния дроб. Така претоварен, той няма възможността да извърши процесите по трансформиране на токсините и те безпрепятствено се натрупват в тялото ни под формата на мастна тъкан, а също така и в мозъка, и в нервната система. Тъй като именно мозъкът е този, който подава на органите ни сигнали как да функционират, с помощта на нервните клетки ( чрез които той също така получава информация за процесите) в случая вече тези процеси са възпрепятствани. Освен това енергийните центрове в нашето тяло, наречени „чакри“ са свързани с нервната система, чрез която се разпределя поетата енергия по специални енергийни каналчета, наречени „нади“. Целият този процес не може да бъде извършен правилно, когато нервната система не функционира добре и така жизненоважната енергия не достига до органите. При липса на енергия те заболяват. Тогава ние лекуваме съответния орган с медикаменти, които въвеждат още токсини в тялото, но и потискат симптомите. Или по-точно лекуваме следствието, а не първопричината, която на физическо ниво се намира в червата.
Когато обаче червата ни са напълно изчистени от натрупаните вредители, а в тях живее нормална микрофлора, способна да унищожи нежеланите микроорганизми, тогава съвсем малко количество от тях попада в черния дроб. Така той безпроблемно извършва своите редовни процеси, познати като „фаза 1“, в която токсините се превеждат в междинни субстанции и „фаза 2“, при която тези субстанции се трансформират във водоразтворими вещества и се извеждат чрез урината. Така мозъкът и нервната система остават незасегнати, както и всички останали органи.
Детоксикацията е процес, който следва да се изпълнява редовно, дори ежедневно, също както ежедневно поемаме храни и комуникираме с околната среда, спомагаща за формиране на свободни радикали. Средствата за пречистване на организма са най-разнообразни, като повечето от тях могат да се изпълняват и в домашни условия.
...
http://spirittours.eu/
Противоракова диета (хранене при рак)
Основната концепция в тази диета е консумирането на предимно пресни, органични и сурови храни. Може и да не я изпълните 100% точно, но дайте най-доброто от себе си, като в същото време се вслушвайте в своята интуиция и езика на тялото си. Колкото до подбора на храната, използвайте храни, богати на антиоксиданти и за които се знае, че помагат в борбата с раковите заболявания. Също така, конструирайте вашата диета така, че да е подходяща за вашия метаболизъм, вижте по- долу.
Основната концепция в тази диета е консумирането на предимно пресни, органични и сурови храни. Може и да не я изпълните 100% точно, но дайте най-доброто от себе си, като в същото време се вслушвайте в своята интуиция и езика на тялото си. Колкото до подбора на храната, използвайте храни, богати на антиоксиданти и за които се знае, че помагат в борбата с раковите заболявания. Също така, конструирайте вашата диета така, че да е подходяща за вашия метаболизъм, вижте по- долу.
Диетите с високо съдържание на протеини, мазнини и въглехидрати са показали, че са вредни и имат неблагоприятно влияние при раковите заболявания. Това е една от причините за ограниченията в храненето или пречистващите периоди, които са полезни. Също така, важно е разбирането на причината, защо всички групи храни изглеждат вредни.
Негативният ефект от въглехидратите се дължи на повишените инсулинови нива, които са склонни да ускоряват растежа на тумора, освен това, глюкозата е главен източник на енергия за тумора. Дръжте нивата на инсулина и глюкозата ниски, като консумирате бавно смилаеми въглехидрати, например бобови растения и ограничавайте сладките храни и зърнените култури.
Също така, бъдете внимателни към плодовете и соковете от сладки зеленчуци. Използвайте тези храни в малки порции или алтернативно с подходящ протеин ( например Спирулина ) или ненагрявана мазнина или олио, като например авокадо, ленено масло, студено пресован зехтин, сурова сметана или кокосова сметана. В най-лошия случай има силна инсулинова реакция в отговор на фруктозата (от плодове, мед или захар), докато в същото време в кръвта нивата на глюкозата са високи от нишестените храни. Това снабдява много добре с енергия раковото образувание.
Протеините и мазнините са вредни основно, защото влошават ендемичния ензим. Решението е, да се консумират сурови храни, с непокътнати ензими или алтернативно да се използват много добавки с храносмилателни ензими или препоръчително и двете.
Основната диета при раково заболяване
Основната диета при раково заболяване съчетава принципите на превантивната антиракова диета с тези на диетата на Будвиг.
Маслено-протеинов микс
Оригиналната диета на Будвиг е базирана на “протеиново- маслен микс”, смес от 100 грама нискомаслена извара и 40 мл. ленено масло, за повече подробности вижте рецептите в края на тази глава. Най-добра е изварата да бъде от органично и натурално сурово мляко от животни, хранени с трева, като по-лоша е изварата от ферментирало пастьоризирано мляко. Масово продаваната в търговската мрежа извара не е органично произведена и не е ферментирала, и може да се определи като много лош четвъртокласен избор.
Използвайте това количество извара или по- малко, с няколко хранения дневно. След значително подобрение можете да намалите до един път дневно. Когато използвате този микс избягвайте или минимизирайте всякакви противопоказни мазнини и масла. Като добавка към микса се препоръчва добавянето на 2- 3 супени лъжици прясно или замразено смляно ленено семе.
Ако не можете или не искате да използвате извара, можете да използвате аминокиселината L-цистеин, като алтернатива. В този случай може да добавите около 1 грам или 1/3 чаена лъжичка цистеин на прах, към подходяща храна, заедно с 1 чаена лъжичка лецитин и 1- 3 супени лъжици ленено олио, в зависимост от порцията храна, също така можете да добавите и смляно ленено семе. Винаги разбърквайте маслото добре с лецитина и останалата част от храната.
Обикновено 85% от цистеина се разпада преди усвояването, но при наличие на мастните киселини на лененото масло, цистеина се стреми да образува водоразтворима комбинация с маслени киселини за по-добра абсорбция. За да се осигури по-добро усвояване, можете да добавите към единия грам цистеин около 500 грама N-Acetyl Cysteinе, който не се разгражда лесно. Като алтернатива може да добавите цистеин към малко количество извара. За повече информация вижте: www.healingcancernaturally
Ограничителна диета
Активното раково образувание е по-лесно за контрол, ако се приемат само сурови храни през деня и сготвени зеленчуци вечерта. Базирайте тази диета върху маслено-протеинов микс, протеинов прах като спирулина, хлорела, пчелен прашец, смляно ленено семе и трева от пшеница или ечемик на прах, като добавка към пресни плодове, зеленчуци или сок от зелени треви и салати.
Първоначално използвайте много пурпурни плодове и сокове, като цвекло, трева от пшеница или ечемик. Също така може да ядете в малки и разделени във времето количества черно или лилаво грозде, боровинки, къпини, касис или да пиете сок от тях на малки глътки. За да намалите инсулиновата реакция и да подобрите нивото на усвояване на мастноразтворимите антиоксиданти, добавяйте малко количество необработвани с топлина мазнини или масла към плодовете или соковете, такива като авокадо, кокосово масло или ленено масло.
Обърнете внимание: Мазните семена са богати на линолова киселина, която е стимулатор за растежа на раковото образувание, отчасти заради про- възпалителния ефект и отчасти, защото тумора се нуждае от линоловата киселина като главен фактор за своя растеж. Това същото важи и за свързаната арахидонова киселина в яйчения жълтък, месото и птиците. Масово обработваните мазнини и масла като добавка съдържат и про- възпалителни транс-мастни киселини.
Също така, сготвената храна и диетата с високо съдържание на фосфор и ниско съдържание на калций и магнезий водят да увеличаване на възпаленията и болките. Храни с високо съдържание на фосфор са месо, риби, яйца и много видове семена. За това избягвайте или минимизирайте тези храни, докато раковото образование е още активно.
Храните с най-добро фосфорно-калциево съотношение са костен бульон, водорасли или морски водорасли, сусам, брашно от рожков (неподсладено), пресен сок от трева на пшеница и ечемик, или тревата от тях на прах, козе сирене и извара, зеленчуци, плодове, бадеми, пчелен прашец, спирулина и хлорела. Използвайте ограничителната диета за няколко седмици или в периоди на кризи.
Основни Принципи
Можете да започвате деня си с напитка с псилиум, малко пресен сок, йонизирана вода или билков чай, желателно последван от малко пресни плодове. Малко по-късно вземете маслено-протеиновия микс или микс от протеини на прах, вижте рецептите.
За обяд опитайте със салата от кълнове и зеленчуци, желателно с маслено-протеинов микс, козе сирене или сирене от семена. Ако тумора вече не расте може и маринована риба, суров яйчен жълтък или кайма, яйцето може да бъде сготвено или разбито. Вечерното ядене може да е от основно зеленчуци, сготвени или на салата, с риба или бобени храни. Колкото по- напреднало е раковото заболяване толкова повече трябва да се храните с подходящи сурови храни. Когато нещата се подобрят можете отново да увеличите количеството на сготвените храни.
Колкото по- слабо е тялото, толкова повече храните трябва да бъдат лесно смилаеми под формата на сокове, бульони, покълнали семена и млечнокисели ферментирали храни. Ако дъвченето е трудно тогава покълналите семена и суровите зеленчуци могат да бъдат смлени. За сготвени храни използвайте главно зеленчуци, които се борят с раковото образувание, като например: цвекло, лук, аспержи, (червено) зеле, броколи и брюкселско зеле. Приемайте сготвеното ястие със зеленчукова салата или пресен сок.
Като цяло се препоръчва хранене със зеленчуци и бобови растения, и много да се намали употребата на зърна и зърнени култури. По-малко вредни от глутен- зърната (пшеница, ръж, овес и ечемик) са ориза, просото, царевицата, елдата, както и арарут (arrowroot), саго и тапиока. Но, ги използвайте само когато ракът е под контрол, или в малки порции и комбинирано с бобови растения.
Бобовите растения включват леща, грах и фасул, сминдух и нахут (леблебия). Нахутът във формата на хумус (хранителна паста) може да се използва като подправка към почти всяко ястие. Всички семена е най-добре да са покълнали, за готвене се накисват през нощта. Ако бобът предизвиква газове, сменяйте не само водата, в която сте го киснали, но и водата, в която го готвите.
Концентрирайте се върху вкусовите характеристики на храната, докато дъвчете. Първоначалната загуба на тегло по време на диетата е нормална и се дължи главно на загубата на вода. Ако трябва да увеличите теглото си, правете си сготвено ястие вечер, включително картофи и други зеленчуци. През другото време опитайте със сготвен ориз, арарут (arrowroot), саго или тапиока.
При развито раково заболяване ограничете ядките и маслените семена, освен ако не са киснати или покълнали, за да се премахнат ензимните инхибитори. Бразилските орехи, които са богати на селен, бадемите и лененото семе имат специални ползи. Препоръчителни са покълналите бадеми и бразилски орехи, ако са още пресни, в противен случай се накисват, смесват или смилат за направата на бадемово мляко или масло от орехи. Ленените семена не е нужно да бъдат накисвани.
Животински протеини
Като цяло, хората с О-ва кръвна група се справят по-добре с някои видове меса и основно трябва да избягват или намалят до минимум зърнените продукти. След значително подобрение и ако тумора вече не расте може пак да се консумира малко прясна храна, като например маринована риба или морска храна, или кайма, или птиче месо. Те трябва да са от здрави, органични и незамърсени източници. В общи линии, колкото по-малка е рибата толкова по-малко е замърсена. За предпочитане е морската риба, отколкото риба, отгледана във ферма, която е по-замърсена и често с по-ниско съдържание на омега-3 мастни киселини, а големите хищни морски риби пък са богати на живак.
Мариноването в лимонов сок или ябълков оцет, унищожава паразитите и прави суровата прясна храна доста по- безопасна за ядене. Можете да неутрализирате излишната киселина преди да се нахраните. Също така можете да използвате сурова кайма или да блиндирате нарязани парченца пиле или пуйка и да ги изпиете като бульон.
Използвайте само органично или с други думи безопасно месо, само от надежден източник. Избягвайте месо от угоителни комплекси или масово разпространеното в търговската мрежа пилешко месо. Свинското месо също не е безопасно. Най-безопасното неорганично червено месо, е агнешкото и телешкото (от крави, хранени само с трева). Замразяването на месото за 10 дни при температури под -8°C ще убие всички кисти и тении. Избягвайте или минимизирайте сготвеното месо.
Специални храни
Тук бих искал да посоча храните, които са от специално значение в борбата с раковото заболяване. Това са кокосово масло / мляко, рибено масло, масло от ленено семе, смляно ленено семе, пурпурни храни, папая или папау, спирулина и пчелен прашец.
Мазнини и масла
Някои изследвания показват, че високия прием на (нагрявани) мазнини и масла увеличава растежа на тумора. Това важи особено за линоловата киселина- основната полиненаситена мастна киселина в олиото от семена (например, слънчогледовото), заради склонността му към възпаления. От друга страна, Омега-3 мастните киселини, са противовъзпалителни и ограничават растежа на тумора. Най-препоръчително е маслото от черен дроб на треска, като допълнение към лененото масло, смляното ленено семе и по възможност студено пресован зехтин (extra virgin olive oil). Също така гама-линоленовата киселина в маслото от вечерна иглика е противовъзпалително.
За предпочитане е да добавите малко лецитин към олиото или мазните храни, да го емулгирате и добавяте към всяко директно прието масло или мазна храна, както по-долу описаното за рибеното масло. Съхранявайте мазнините, които не са топлинно обработвани охладени, поставяйте бутилката с втвърден зехтин или кокосово масло за няколко минути в топла вода, за да се втечни. За предпочитане е да добавяте липаза към всяко масло или обработена с топлина мазнина.
Кокос: някои от мастните киселини в кокоса (каприлова, капринова, лауринова) са показали висока ефективност като анти-бактериални агенти и са особено ефективни срещу гъбички и вируси. Поради тази причина даже някои нагрявани кокосови масла, предлагани масово в търговската мрежа, са полезни. Аз лично не успях да намеря производител на небработвано с топлина кокосово масло. Дори рекламите на кокосово масло твърдят, че то е „традиционно пресовано, нерафинирано и органично, студено пресовано“, но всъщност е нагрявано!
Най-добре е да си направите ваша собствена кокосова сметана или мляко чрез пресоване на месеста част на кокоса през сокоизстисквачка. Като алтернатива, може да блиндирате кокоса в блендер с добавена малко хладка вода, да изцедите и пресовате на ръка, съхранявайте охладено. Може да отворите кокоса с брадвичка и да премахнете плътта на кокоса с голяма отверка. Друга възможност е да премахнете течността през отвор и да замразите кокоса за през нощта, което ще раздели кокосовата плът от черупката. Кокосовата сметана или мляко, дори повече от кокосовото масло, е добро за локална употреба при всякакви, свързани и с ракови, заболявания на кожата.
Маслото от черен дроб на треска е много полезно, отчасти заради Омега-3 мастните киселини и отчасти зареди високото съдържание на витамини А и Д. Използвайте само студено пресовани масла от черен дроб на треска, за предпочитане произведени или бутилирани с азот и съхранявани на тъмно и хладно място. Само така маслото ще има мек мирис и вкус. В противен случай гранясва и не е добро. Когато отваряте нова бутилка, изстискайте в нея няколко капсули с масло от витамин Е. Приемайте по 1 пълна супена лъжица, 1-2 пъти на ден, най-добре смесена с лецитин (чрез гаргара в устата или разбъркване в буркан заедно с малко лецитин и сок). При симптоми на малабсорбция (мазни изпражнения, трудно наддаване на тегло, лошо виждане през нощта) често втривайте масло от черен дроб на треска в кожата.
Маслото от ленено семе трябва да бъде възможно най-прясно и за предпочитане охладено, дори в магазина, преди закупуването му. Също така, проверете срока на годност. То трябва да се произвежда при температура под 40 - 45°C, с азот и защитено от слънчева светлина, например в кафяви бутилки. Причината за всички тези предпазни мерки е, че маслото много бързо се окислява при контакт с въздух, светлина или топлина. Когато е гранясало има горчив вкус. Приемайте до 2 супени лъжици на ден. Никога не нагрявайте маслото. Прибавяйте го към храната, след като е изстинала. Използвайте по-малки количества, ако ви създава проблеми. Когато отваряте нова бутилка, добавете малко витамин Е от капсула - около 2 милиграма към 1 милилитър масло. Когато отваряте голяма бутилка, веднага я прехвърлете в няколко по малки и винаги ги дръжте на хладно, а при дълъг период от време дори замразени.
Смляното ленено семе може да се използва вместо или като добавка към лененото масло. То е по-евтино и често по-безопасно от лененото масло, защото е защитено от окислителния ефект. То съдържа около 35% ленено масло и също е препоръчително за подобряване активността на червата. Препоръчително е да си купувате цяло ленено семе и да си го смилате сами в мелачка за кафе непосредствено преди употреба. Това, което не използвате веднага сложете на хладно или най-добре във фризера. Смесвайте около 1-2 супени лъжици, 2-3 пъти на ден с храна или сокове. В 2 до 3 супени лъжици (с връх) смляно ленено семе се съдържа 1 супена лъжица ленено масло.
Пурпурни храни
Червеното цвекло, черното или пурпурно грозде и екстракта от гроздови семена, къпините, боровинките, червеното зеле, както и лилавия лук, принадлежат към важната група на пурпурните храни. Те всички са с високо съдържание на ненаситени компоненти от групата на проантоцианидините (PACs или OPCs), които са силни антиоксиданти. Пряко свързани с PAC's са катехините в зеления чай и флавоноидите и биофлавоноидите (биологично активни флавоноиди), на които се дължи червеното, синьо и лилаво оцветяване на цветовете и плодовете.
Като допълнение към техните защитни антиоксидантни свойства, и най-вероятно много важно при раковите заболявания, тези субстанции могат да нормализират енергийния метаболизъм на раковите клетки чрез заместване на кислорода като електронен акцептор. Това прави раковите клетки по-малко злокачествени.
Тъй като червеното цвекло е важна част от тази диета, съветвам ви да планирате закупуването му, ако сте в регион, в който то се доставя сезонно. Запасете се, когато е в изобилие. При студен климат покривайте цвеклото с леко влажен пясък или стърготини. Дръжте купчините хладни, но без да замръзват. Използвайте всяко ново прораснало листо. Изпробвайте съхраняване при различни условия, проверявайте от време на време. При топли климатични условия, можете да позволите на цвеклото да продължи растежа си в пясъчна почва и на сенчесто място. Цвеклото лесно възобновява растежа на листата си и остава по-здраво от това, което се съхранява в хладилник, но все пак проверявайте често. Като алтернатива можете да замразите голямо количество сок.
По-голямата част от лилавия цвят на лука е в обвивката. Използвайте я на чай. Също така приемайте обвивката на гроздето и до колкото е възможно повече от обвивката на цвеклото. Обвивките най-често са силно пигментирани, повече от вътрешността. Малките цвекла често имат по-наситен цвят от големите. Затова купувайте главно малки. Използвайте повече лилави храни, не само с обичайната диета против ракови заболявания, но също така и с всяка изчистваща диета. Основните препоръки за успешно лечение при раково заболяване са посочени като- 1 килограм червено цвекло или черно или лилаво грозде на ден, или 750 милилитра от масовия (в търговската мрежа) сок от тях. И още, изберете цвеклото, гроздето или сокът от грозде с най-тъмен цвят.
Папая/ Папау
Папаята е отличен източник на протеолитични ензими за смилане на тумора и други болни тъкани. Папаинът е най-много в белия сок и кората на зелената папая. Само че, за да се направи по вкусна е най-добре да се използва органична зелена папая, която тъкмо е започнала да става жълта от вътре. За предпочитане е да я използвате с кората. Можете да я смелите или направите на сок, месестата част също се използва или я направете на 'смоти', вижте рецептите. Ако е възможно използвайте по половин папая 2 пъти на ден по време на кризисни периоди. Зелената папая е издръжлива и може да се пренася лесно и охладена. Ако имате възможност можете също да използвате пресни и сурови листа, цветове (мъжки) или пъпки на папая като помощник в храносмилането.
Спирулина и пчелен прашец
Спирулината и пчелният прашец често са разглеждани като хранителни добавки. Само че аз ви препоръчвам да ги използвате в огромни количества като храна. Те съдържат лесно смилаеми, високо качествени протеини, богати на жизнено важни хранителни вещества, като са с ниско съдържание на про-възпалителен фосфор. Ако не ви харесва вкусът на спирулината, започнете да я добавяте в много малки количества, като постепенно увеличавайте, добавяйте я към сок от грозде или други сокове. Също така сладостта на пчелния прашец прави вкуса на спирулината по-приятен. Протеиновото съдържание на спирулината е 60-70%, докато при пчелния прашец то е около 25%. Спирулината съдържа около 3 пъти повече витамин В12 от черния дроб.
Покълнали семена
Покълналите семена и младите стръкове като пшеничната трева осигуряват по-висока степен на жизненост и подмладяване от другите храни. Неотдавна инозитола, понякога в комбинация с инозитол хексафосфат или фитинова киселина, е бил използван в лечението на раковите заболявания. Той намалява растежа на раковите клетки, предотвратява превръщането на кръвоносните съдове в раковото образувание и дори може да предизвика смърт на ракови клетки. Семената са богати на фитати или минерали, свързани с фитинова киселина. Това, обаче, не се съдържа, ако семената са сготвени. По време на процеса на преобразуване на фитиновата киселина в инозитол, минералите се освобождават и вече могат да бъдат абсорбирани.
Аз препоръчвам покълналите семена като основа за една добра диета, както и като начин за контрол над раковото заболяване. Най-често за кълнове се използват покълнали бобови растения като леща, грах, боб мунг, сминдух и нахут, но също могат бъдат използвани и бадеми, фъстъци и слънчогледови ядки. Със слънчоглед и семена на елда се приготвя вкусна салата, ако се отглеждат в кутия за семена и се подрязват близо до почвата, когато са на височина 5-10 cm.
Кълновете от люцерна са с високо съдържание на детергентоподобни сапонини, които могат да увредят чревната стена при чувствителните хора. Доказано е, че те влошават автоимунните заболявания и предполагам и рака. За другите хора това може да е добра храна, но след като са си направили тест на алергия. Кълновете на люцерната трябва да се излагат на слънчева светлина и да се консумират, след като са се развили листата, докато другите кълнове често са по вкусни преди да появата на листата. Семената на люцерната лесно загниват във влажна среда. Те най-добре покълват в обратно обърнат буркан, покрит с плат, който е захванат със здрав ластик или гумено приспособление.
Важно е да се използват семена с голяма покълваща сила. Купете си малко количество за проби и ако покълват добре си купете голямо количество от същия източник и ги съхранявайте в херметично затворен съд. Лещата и боба- мунг са добро начало. Просто накиснете семената за през нощта и след това изплаквайте по няколко пъти на ден, изцедете добре, разпръснете ги леко и ги дръжте покрити. Измийте ги добре отново преди консумация, за да премахнете всички бактерии и гъбички. Ако семената са с лошо качество и започват бързо да гният, използвайте ги веднага след появата на микроби, в противен случай изчакайте, докато пораснат 2-3 сантиметра, което обикновено става за 3 дни. Несъвместими семена могат да бъдат отглеждани за покълване заедно.
Семената на боба- мунг след накисване могат да имат твърди парчета, което е опасно за зъбите. Това може да се избегне, ако първоначално полеете семената с вряща вода и след това ги оставите да се накисват в хладка вода. От друга страна, на граха и лещата им харесва хладното и кълновете лесно се влошават в топла среда. Покълнатите семена може да се охладят в хладилник в затворен съд, след като са достигнали желаната дължина. Хората, които са чувствителни към гъбички и микроби, може да измиват покълналите семена в разреден разтвор на водороден пероксид, малко преди употреба. Ако имате проблем с дъвченето, или ако кълновете причиняват газове, опитайте да ги използвате като част от пресния ви сок.
Ако семената не покълват добре, то причината може да бъде:
• Семената може да не са жизнени – прекалено стари или лошо съхранявани
• Температурата по време на покълване е прекалено висока или ниска
• Семената са държани прекалено сухи или прекалено мокри по време на покълването
Експериментирайте и се приспособявайте с условията!
Метаболитен вид
Комбинирайте препоръките на тази противоракова диета с изискванията на вашия метаболизъм, както е подчертано ето тук. Като бързо ръководство за изискванията на метаболизма ви, можете да погледнете следната взаимовръзка между различните кръвни групи и видовете метаболизъм:
Кръвна група О е най-старата от всички кръвни групи. Тя изисква протеини и мазнини.
Кръвна група А най-много се доближава до семеядните от вегетариански тип, докато кръвна група Б е лакто-вегетариански вид и най-много се доближава до балансирания вид метаболизъм.
Кръвна група АБ има характеристиките, както на група А така и на група Б. Вижте Хранене в зависимост от метаболичния тип и кръвната група
Противопоказни храни
Храните, които най-често причиняват здравословни проблеми в нашето съвременно общество първоначално трябва да се избягват, а след ремисия да се използват много пестеливо. Скритите хранителни алергии и чувствителности са широко разпространени, а използването на проблемни храни обикновено пречи на възстановяването. Затова започнете с диета с ниско алергично съдържание, докато си направите теста за алергия, особено подходящо време за това е след ремисия.
Първоначално избягвайте напълно и по-късно намалете приема на:
пшеница и други зърнени култури, съдържащи глутен като - овес, ръж, ечемик
млечни продукти от краве мляко (освен кисело мляко, вижте Рецепти)
преработвани храни с добавени химикали от магазина
алкохол, тютюн и други наркотични вещества
нагрявани мазнини, олио, пържени храни, готвено месо
сол и солени храни или храни с високо съдържание на натрий
подсладени храни, плодови сокове и безалкохолни напитки от търговската мрежа
консерви, замразени зеленчуци и сушени плодове
соеви продукти, освен натурално ферментирали, като мисо
храна, приготвена в микровълнова печка или нагрявана повече от 100 ° C
стара храна, неизядена от предишно хранене
Не гответе храна в алуминиеви съдове и сведете до минимум готвенето в неръждаема стомана. Никелът може да увреди имунната система. За предпочитане е да готвите в керамични, стъклени или емайлирани съдове. Не изхвърляйте водата, в която сте готвили зеленчуците, изпийте я. Изяждайте храната, особено от зеленчуци, възможно най-скоро след сготвянето, опитайте се да се намалите изпаряването при готвенето. По-малко вреден продукт с глутен е органичния квасен хляб с ръж или шпелта (вид пшеница).
Избягвайте хлорирана и флуорирана вода за пиене и готвене. Филтрирайте такава вода. Но, имайте предвид, че повечето филтри не отстраняват флуорида. Ето защо ако водата е флуорирана, използвайте обратна осмоза, дестилирана вода, дъждовна вода, кладенчова вода или минерална вода. Дори кладенчовата вода във фермите трябва да се филтрира, тъй като тя често съдържа канцерогенни остатъци от пестициди. Соковете- концентрати, плодовите и други течности от магазина също може да съдържат флуорирана вода.
При тестване за алергия, добавяйки нова храна внимателно наблюдавайте за влошаване или реакция като болка или дискомфорт, а също и измервайте пулса цяла минута преди и 45 минути след хранене. По-високо от обичайното покачване на пулса след нормално хранене може да посочва за наличие на алергия към тази храна. Водете си дневник за всички тестове и реакции. За повече информация вижте Теста за алергии.
Обърнете внимание: По-високия от обичайния лактозен прием с диетата на Будвиг може да доведе до повишена склонност към настинки и слузно претоварване. Ако забележите подобно състояние, то разтворете ферментиралата извара отново във вода, за да я направите на рядка каша и я оставете да се утаи (в хладилника) за една нощ, след това махнете бистрата течност отгоре и прецедете останалата част. Това ще премахне почти всичката останала лактоза.
http://nanocom-bg.com/
Яйца в борбата с рака на гърдата
Яйцата могат да помогнат за преодоляване на коварната болест рак на гърдата, това разкрили учени от Северна Каролина.
Американските учени твърдят, че ежедневната употреба на яйца намалява риска от заболяването. Те искали да установят коя диета може да намали риска за рак на гърдата. Резултатите показват, че в световен мащаб честата консумация на яйца има значително положителен ефект, пише БГНЕС.
Препоръчително е яйцата да се ядат за закуска, защото се оказва, че имат антиканцерогенно действие. Лекарите обясняват този факт с високото ниво на вещество, наречено холин. Рискът от рак на гърдата се намалява с 24%, ако една жена си набавя по 450 милиграма от това вещество на ден.
Автор: Гергана Карабелска
http://hashtag-bg.com/
Няма коментари:
Публикуване на коментар